Street 238,52 tempor
Donec ultricies mattis nulla

Czy komoda loft odnajdzie się tylko i wyłącznie we wnętrzu industrialnym?

komoda loft

W połowie ubiegłego wieku wielofunkcyjne zabudowy ścian, czyli tak zwane meblościanki zaczęły wyraźnie dominować w salonach. Wydawało się, że tradycyjna komoda powoli odchodzi w cień. Nic bardziej mylnego. Dziś ten wyjątkowy mebel skrzyniowy, który stworzony został we Francji w XVII w. przeżywa swój renesans. Esteci wielbiący piękne wnętrza aranżują tego typu wyposażenie także w celach dekoracyjnych. Na szczególną uwagę zasługuje stylowa komoda loft. 

Perełka w mieszkaniu – komoda loft o wielu obliczach

Niepowtarzalna komoda loft to doskonały sposób na wprowadzenie industrialnej nutki do niestandardowej aranżacji. Jakie główne typy tego mebla można dziś znaleźć na rynku? Jest to:

  • komoda o prostej formie będąca połączeniem drewna i stali,
  • metalowa komoda ze szklanymi elementami,
  • minimalistyczna, wielobarwna komoda drewniana fantazyjnie dekorowana.

Styl industrialny rządzi się swoimi prawami. Doceniają go osoby dobrze czujące się w surowych i minimalistycznych wnętrzach. Choć z założenia lofty to poprzemysłowe, przestronne mieszkania o wysokich sufitach to dziś styl industrialny miewa się świetnie nawet w niewielkich kawalerkach. Loft doczekał się też wielu odsłon. Dodatki w postaci zieleni i przytulnych dekoracji sprawiają, że stylistyka industrialna może również być bardzo przyjazna dla domowników. Co więcej, doświadczeni projektanci chętnie wprowadzają loftowe akcenty także do wnętrz o odmiennym klimacie. Tak powstają oryginalne i godne pozazdroszczenia, eklektyczne wnętrza. 

Ekstrawagancka komoda loft – na jaki styl zwracać uwagę? 

Najbardziej typowa komoda loft z https://www.sfmeble.pl/c/komody-loft-do-salonu zachwyca minimalizmem i stanowi połączenie stali i drewna. W pomieszczeniach soft loft chętniej wybierane są meble o jasnym odcieniu drewna, podczas gdy stalowe elementy oczywiście pozostają w ciemnej tonacji. Warto jednak nieco odejść od schematów i zainteresować się wyposażeniem mniej oczywistym. Bestsellerem są dziś wymyślne, wielokolorowe komody z drzewa mango. Każda szuflada zachwyca innym wymiarem i stylistyką. Odmienne są również uchwyty szuflad oraz sposoby ich otwierania. Taki mebel idealnie wpisze się w klimat niepowtarzalnych wnętrz, nie tylko tych urządzonych w pełni w duchu industrialnym!