Street 238,52 tempor
Donec ultricies mattis nulla

Toaletka – mały kobiecy kącik

krzesła do toaletki

Sypialnia jest miejscem dość intymnym. Dzięki niej można odpocząć i znaleźć swój niewielki kąt do odpoczynku. W tym pomieszczeniu często również są umieszczane np. toaletki. Jak wybrać toaletkę oraz gdzie powinna stać?

Rodzaje toaletek

Na rynku istnieje wiele toaletek, które zachwycają swoimi kształtami i pojemnością. Najbardziej popularne są toaletki, które posiadają wbudowane lustro oraz mała szufladę w blacie. Dzięki temu łatwiej jest pochować wszystkie kosmetyki i drobiazgi. Toaleta powinna być praktyczna – by pomieścić kosmetyki musi więc mieć co najmniej 30 cm szerokości. Nie powinna być jednak zbyt długa, ponieważ w sypialni oprócz niej musi zmieścić się także łóżko, komody oraz szafa. Dzięki temu sypialnia będzie nie tylko świetnym miejscem na odpoczynek, ale również wspaniałym pomieszczeniem na przechowywanie ubrań. Toaletka musi więc wpisać się w wymiary samej sypialni. Są także wysuwane toaletki, które umieszczane są na ścianach. To lustro z wysuwanym blatem, dzięki któremu można się umalować bez potrzeby stania w łazience. Za listem schowane są półki na kosmetyki i biżuterię.

Jakie krzesło do toaletki wybrać?

Do toaletki należy wybrać także krzesło.

Krzesło do toaletki może być w formie:

  • krzesła z oparciem,
  • taboretu,
  • krzesła składanego.

W zależności od tego jaki typ toaletki posiadamy, takie wybieramy również krzesło.

Krzesło do toaletki klasycznej może być pufą lub krzesłem tapicerowanym. Do dużych sypialni można wstawić również fotel z oparciem. Jeśli nie mamy wiele miejsca, to wystarczy jedynie składane krzesło, które będzie pasować do toaletki naściennej. Trzeba pamiętać, że krzesło ma być wygodne, ponieważ na nim będziemy siedzieć i się malować. Dobrze jest więc wybrać mebel, który posłuży dłuższy czas, a także będzie dostosowany wysokością do blatu toaletki. By to sprawdzić należy przymierzyć krzesło do stołu, który ma taką wysokość jak nasza toaletka. Następnie trzeba położyć na nim łokcie – jeśli są one na wysokości biustu lub nieco wyżej to znak, że wysokość krzesła jest prawidłowa.